    Planet Waves 14BSPKP10
    Banana Plugs, 14AWG Speaker, 10PK
    Availability: 0 in stock
    Manufacturer: Planet Waves
    SKU: PLW 14BSPKP10
    The Planet Waves 14BSPKP10 is a 14 AWG Gold Plated Banana Plug by Cleerline Technology. It requires no stripping or twisting and connects via the gold-plated pin directly to the banana plug. The connection pin inserts into the speaker wire enabling complete contact with the wire within the jacket eliminating oxidation. Pack of 10.
    Features:
    • Gold plated
    Features:
    • Gold plated
    Products specifications
    Unit of Measure 10PK
    Customers who bought this item also bought
    SR Components WT-8-18B
    SR Components WT-8-18B - Wire Ties, 8" Black - Bag of 100