    Planet Waves 16BSPKP10
    Banana Plugs, 16AWG Speaker, 10PK
    Availability: 0 in stock
    Manufacturer: Planet Waves
    SKU: PLW 16BSPKP10
    The Planet Waves 16BSPKP10 is a 16 AWG Gold Plated Banana Plug by Cleerline Technology. It requires no stripping or twisting and connects via the gold-plated pin direct to the banana plug. The connection pin inserts into the speaker wire enabling complete contact with the wire within the jacket eliminating oxidation. Pack of 10.
    Products specifications
    Unit of Measure 10PK
    Customers who bought this item also bought
    SR Components WT-8-18B
    SR Components WT-8-18B - Wire Ties, 8" Black - Bag of 100